Brána od krchova

Výsledky dotazníku 2013

13. května 2013 v 23:46 | Shaya
Jak už název článku napovídá, popovídáme si dneska o tom, jak dopadl náš narozeninový dotazník. Protože přece jen, když už jste byli tak hodní a vyplnili jste ho, je jen na místě, abychom vás seznámili s jeho výsledky.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří se zúčastnili - bez vás by dnešní článek nikdy nevznikl! A pokud teď mlátíte hlavou do stolu, že to kvůli vám teda není dneska aktualizace, tak nebojte, aktualizace se neruší ve prospěch dotazníku. Jen ji trochu přesuneme. Ve středu si můžete přijít pro další kapitolu mangy... ale víte co? Nechte se překvapit ;)

Ale teď už bez zdržování k výsledkům. Trochu jsem se rozepsala, takže si klidně přečtěte jen to, co vás zajímá ;)

Dotazník 2012

12. června 2012 v 12:14 | Phoebe Esteban
Malinko se zpožděním, ale přece jen se hlásíme s výsledky letošního dotazníku. Znovu děkujeme všem, kteří se na jeho vyplnění podíleli, a pokud máte zájem, po rozkliknutí si můžete přečíst výsledky včetně odpovědí na Vámi položené otázky :-) (Odpovědi na otázky naleznete dole, pokud se vám nechce číst ten zbytek)
P.S. Procenta zaokrouhlujeme, tak se prosím nezlobte, kdyby vám to náhodou někde úplně přesně nesedělo :-)

Výsledky dotazníku 2011

18. dubna 2011 v 14:12
Mnozí z vás jistě zaregistrovali dotazník, který tu nedávno probíhal a spousta z vás se ho jistě zúčastnila. Možná jste stejně jako my zvědaví na výsledky - pokud ano, stačí rozklepnout tento článek:-)

Další aktualizaci kapitol čekejte večer, kdyby došlo k hrozné přírodní katastrofě, nejhůře zítra:-)

Hrobaři, překladatelé a příšery jim podobné

25. srpna 2010 v 10:02 | Phoebe Esteban
... aneb tým lidí, kteří se obětavě starají o Váš přísun nového a čerstvého yaoi. Slashařky z Krchova pracují ve dne v noci, jejich revírem jsou především chlapecké internátní školy (ale i jiná SEMEniště "zla"), jejich protivníky zarytí anti-yaoisti.

A ano, tuto zprávu psala Phoebe, protože jak už jste mohli poznat, očividně je pod její úroveň napsat něco normálně jako člověk.

Jednoduše - tohle je náš tým:


Phoebe Esteban

Funkce: Zakladatelka, překladatelka, občasná editorka, korektorka, ta, která vymýšlí nová blbá pravidla a buzeruje všechny kolem.


Shaya

Funkce: Překladatelka, editorka, příležitostně korektorka


Quiquilla

Funkce: Zakladatelka, editorka, v případě nouze i korektor


Hiroko

Funkce: Korektorka, editorka


Darcia Pletoria

Funkce: Korektorka


PetsuraZ

Funkce: Překladatelka, korektorka, editorka


Quinefer

Funkce: Editorka

***********************

Bývalí členové:

Nicole

Funkce: Editorka

Chcete se stát naším hrobařem?

15. dubna 2010 v 22:13 | Phoebe Esteban
Náš krchov není žádná přísně uzavřená společnost. Rozhodně rádi přijmeme nová stvoření (nerada bych diksriminovala nelidi) se zájmem o yaoi a chutí pomoct.

Stačí se ozvat v komentáři, nechat na sebe kontakt a někdo se vám časem ozve. Jak velkým časem, to záleží na mé chuti :-)

Překladatelé - překladatelé by měli zvládat perfektně češtinu a ovládat nějaký jazyk, z kterého budou chtít překládat. Nechci nikoho buzerovat, ale než se k nám přihlásíte, chtěla bych vidět nějaké vaše předchozí překlady - nemusí být perfektní, ale chtěla bych se přesvědčit o stylistických zkušenostech a citu pro jazyk.
Momentálně nehledáme, bohužel:-)
EDIT: Pouze pokud máte vlastního editora:-)

Korektoři - těch není nikdy dost. Není tak důležitá znalost cizího jazyka (i když se taky hodí) jako cit pro češtinu a znalost gramatiky.
Momentálně máme korektorů dost, ale pokud máte o práci velký zájem, zkuste napsat.


Editoři - nejlépe někoho, kdo má už nějaké zkušenosti, ale... víme, jaký je stav editorů a že to nikdo nechce dělat, proto nadšené nováčky milerádi zaučíme;-)
Momentálně hledáme jako sůl:-)

Poznámka: Pokud máte celý projekt (překladatel + editor) nebo obě funkce zastáváte sami a rádi byste se k našemu Krchovu přidali, pak taky není problém:-)

Míra slashovatosti – Pětihvězdičková stupnice

14. dubna 2010 v 0:30 | Dvě zvrhlé krásky
Autorka: Phoebe Umbríel Esteban (takže nekopírovat, tohle je mé vrcholné dílo)

1 Hvězdička: Klasické slashable. V manze se v podstatě nic, kromě hravého škádlení a sem tam nějakého toho momentu, nestane, ale všechny slashařky moc dobře vědí, co se děje v zákulisí. Díky těmto dílům se dají vést dlouhé a zábavné spory s neslashaři.

2 Hvězdičky: Klasické shonen-ai. Tady už je jasné, kdo k sobě patří, ale vrcholem díla je stále jen polibek a sem tam chycení se za packy. Na druhou stranu, to má většinou i nějaký děj.

3 Hvězdičky: Něco mezi shonen-ai a yaoi. Tak tady už se jen za packy nedrží, ale postelové-gaučové-kuchyňskolinkové-__________ (nehodící se škrtněte, doplňte dle vlastního uvážení) scény jsou decentní a hlavní je pořád ten děj.

4 Hvězdičky: Yaoi. Postelové scény a děj jsou víc než vyrovnané a chvílemi se perou o prvenství, Aneb konečně vztahy se vším všudy.

5 Hvězdiček: Hardcore yaoi. Nebo PWP, říkejte si tomu, jak chcete. Pokud nevíte, co to je, stáhněte si něco čtyřhvězdičkového. Pokud nevíte co to je a milujete čtyřhvězdičková díla, bude se vám to líbit. Pokud nevíte co to je a jste zarytý homofob... neváhejte a stáhněte si to. HNED.
JÁ vám ty vypálené oči přeju.

6 Hvězdiček: Boku no Pico. To se nám prostě nevejde do stupnice. Prý. Ne že by to někdo z našeho týmu viděl.
Ale už kvůli té scéně se zmrzlinou bych tomu dala hvězdiček alespoň 10.

Náš krchov

19. března 2010 v 22:51 | Dvě zvrhlé krásky
Představte si úplně malý krchov. Ne hřbitov, ale krchov. Žádné okázalé ani moderní místo, na druhou stranu - úplně rozpadlé taky ne. Není na něm skoro nic zvláštního, až na obrovskou sakuru, která roste na jedné straně u zdi a podle které dostal své jméno...

Tímto jsem vás chtěl přivítat. Nevím, jak jste se sem dostali (a pokud na doporučení nějakého znamého, tak má u mě malé bezvýznamné plus), ale doufám, že se sem občas zase vrátíte na malou procházku mezi našimi hrobečky.

A co je tu tak zvláštního, že byste se kvůli tomu měli chtít vracet?
Ne, vaše nepřátele nepohřbíme, máme dost práce se svými.
Tady se totiž pohřbívají (nebo-li překládají do češtiny, toho nelibozvučného jazyka) (a ano, uvědomuji si, že za chvíli mám pod okny dav milovníků češtiny s pochodněma a kamenama) mangy. A to ještě mangy naprosto zvrhlé a zvrácené, se spoustou krásných hochů a malým procentem dívek.
Ano, na hrobech si můžete přečíst popisky jako slashable, shonen-ai nebo yaoi.

Jinak, momentálně tu pracují dvě hrobnice, které se nezastaví před žádnou výzvou (kromě hetero hentai. To na nás působí jako stříbo na vlkodlaka.). O těchto dvou půvabných stvořeních ovšem zase jindy.

Pokud jste se dočetli až sem, děkuji za pozornost a už vás propustím mezi hroby. Přece jen... myslím, že ať jste přišli kvůli čemukoliv, naše řeči to nebudou.

A na závěr si to neodpustím - víte, proč jsou sakurové květy tak rudé? ;-)
 
 

Reklama