Srpen 2011

29. 8. 2011

29. srpna 2011 v 11:42 | Phoebe Esteban
Týden se s týdnem sešel a my vás opět vítáme u další aktualizace. Tentokrát vám přinášíme novinku, 1. chapter mangy Kinpeibai Kinden Honoo no Kuchizuke, historické yaoi, kde se dočkáte více "yaoistické" akce než v našich sučasných překládaných dílech:-)

Na nové manze pracuje Shaya ve spolupráci s Hiroko, která pro nás pracuje už delší dobu jako korektor a tímto dílem ji vítám do našich editorských řad:-)

Bylo mi taky doporučeno se zmínit, že ačkoliv by se to tak mohlo podle první kapitoly zdát, manga opravdu není shota. A ještě poslední poznámka na závěr: na manze pracuje nový editor, takže se nemusíte bát, že by příchod nové mangy nějak ovlivňoval rychlost vydávání ostatních děl:-)

Kinpeibai Kinden Honoo no Kuchizuke

29. srpna 2011 v 11:41 | Phoebe Esteban |  Kinpeibai Kinden Honoo no Kuchizuke

Anglický název: Legend of Kinpeibai - Kiss of Fire
Mangaka: Mizukami Shin
Současný počet chapterů: 5 + bonus
Žánr: Drama, historické, yaoi
Stručný popis: Kinren je synem jedné z nejslavnějších a nejkrásnějších prostitutek. Když jeho matka onemocní, je přinucen najít si práci, jenže lidé s ním nechtějí mít nic společného. Jediný, kdo mu rozumí, je Bushou, ale peníze dochází a pak se zjeví pan Kouken. Muž čínské šlechty, který "sbírá" krásné dívky a chlapce a nabídne Kinrenovi práci. Ten i přes Bushouvi protesty přijme a odejde. Jenomže ani jeden z nich nezapomíná na "ohnivý polibek"…
Míra slashe: 4 (rozdělení mang podle slashovitosti naleznete zde )
Překlad: Shaya, Phoebe Esteban (od 4. kapitoly)
Editace: Hiroko
Korekce: Shinnya






22. 8. 2011

22. srpna 2011 v 9:41 | Phoebe Esteban
Další aktualizace je tady, tentokrát poslední část 3.kapitoly mangy Hydra.

Jak se bude dál vyvíjet vztah mezi Ryuuem, Hitomim a Satou? Snese jejich "trojúhelník" i příchod někoho dalšího nebo se tím celý začne hroutit...?

15. 8. 2011

15. srpna 2011 v 10:07 | Phoebe Esteban
V dnešní aktualizaci přinášíme 6. kapitolu mangy Sleeping moon a s ní začínáme 2. volume. Nejen přízraky a starobylou kletbou je člověk živ a tak si Akihito s Renem najdou chvilku začnou řešit i svůj zvláštní vztah... k jakému závěru dojdou?

V menu úplně dole také můžete nově najít návštěvní knihu, kam se na nás můžete obracet se svými dotazy nebo připomínkami:-)

8. 8. 2011

8. srpna 2011 v 10:23 | Phoebe Esteban
Dnešní aktualizace je sice trochu slabší, co se do počtu přeložených stran týče, ale zklamáním doufáme nebude:-)

V první řadě uzavíráme první volume mangy Sleeping moon bonusem s názvem Kamenná lucerna. Trochu v něm nahlédneme do Eitarouova života a jeho minulosti. Příznivci Rena a Akihika ale nemusí být zklamaná, znovu se s nimi setkáme hned v příští kapitole.

Druhou část aktualizace tvoří maličký drobeček Pod sakurou - výjimečně sem nedávám odkaz přímo na stažení, ale na stránku s informacemi o manze, doporučuji totiž přečíst si napřed info; poznáte, čím je manga insirovaná a nahlédněte tím i do dalších japonských představ a pověr.

Pod sakurou

8. srpna 2011 v 10:19 | Phoebe Esteban |  Jednorázovky
Japonský název: 桜の木の下には
Anglický název: Under the Sakura Tree
Mangaka: Miyamoto Kano
Současný počet chapterů: 1
Žánr: Shounen-ai, drama, nadpřirozeno
Stručný popis: Velmi kratičký, dvoustránkový příběh. K jeho pochopení je dobré říct alespoň pár slov úvodem: v podstatě se jedná o ilustraci známé japonské básně "Sakura no ki no shita ni wa", kterou napsal roku 1925 Motojirou Kajii. Vysvětluje v ní, proč mají na jaře sakury tak překrásnou barvu - pod jejich kořeny se totiž skrývají mrtvá těla a to jim dodává charakterictický vzhled.
Touto básní se inspirovala řada jiných umělců, namátkou například CLAMP v dílech Tokyo Babylon a X/1999.

Míra slashe: 2

Překlad: Phoebe Esteban
Korekce: Phoebe Esteban
Editace: Phoebe Esteban

1.8.2011

1. srpna 2011 v 10:28 | Phoebe Esteban
Máme tu první srpnovou aktualizaci a s ní druhou část 3. kapitoly mangy Hydra:-)