Výsledky dotazníku 2011

18. dubna 2011 v 14:12 |  Brána od krchova
Mnozí z vás jistě zaregistrovali dotazník, který tu nedávno probíhal a spousta z vás se ho jistě zúčastnila. Možná jste stejně jako my zvědaví na výsledky - pokud ano, stačí rozklepnout tento článek:-)

Další aktualizaci kapitol čekejte večer, kdyby došlo k hrozné přírodní katastrofě, nejhůře zítra:-)1. Váš věk?
Tady byly odpovědi více méně vyrovnané, drtivá většina z vás se zařadila do věků mezi 16 a 25 lety (celkem je vás 82%). Čtenářů starších než 25 let je zde 10% a naopak 15 a mladší 8 %.
Tady si dovolím výchovnou poznámku: doufám, že vy mladší 18 let si vybíráte mangy úměrné svému věku.
Zároveň doplňuji realistickou poznámkou: řídil se tím někdy někdo?:-)

2. Vaše pohlaví?
Tady naše odhady nezklamaly, skutečně tu máme slušný babinec - 92% dívek. Na druhou stranu to znamená, že sem chodí 8% kluků - což nás taky zaujalo:-)

3. Jak dlouho už víte o naší stránce? (odhadem)
Téměř polovina z vás sem chodí 3 měsíce až půl roku. 32% z vás je zde ještě kratší dobu, méně než 3 měsíce. Celou dobu je s námi 18% a nováčků, kteří se zde ocitli v době dotazníku poprvé, jsou jen 4%.

4. Jak jste se o naší stránce dozvěděli?
Tato otázka nás z osobních a dost jasných důvodů zajímala:-) Téměř polovina nás ulovila při hledání na internetu a 44% lidí (tedy skoro ta druhá polovina) se o nás dozvěděla z jiné stránky. Že by ta reklama vážně byla tak mocná?:-)

5. Jak byste obecně ohodnotili chod naší skupiny? (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)
A další otázka, kde jsme zvědavě čekali na váš verdikt. Myslím, že jsme z toho vyšli krásně - Za kvalitu překladu jsme od vás dostali průměr 1,68 a za kvalitu editace 1,78. Sami uznáváme, že ta rychlost není ideální a bohužel asi nemůžeme v blízké době slíbit nějaké velké zlepšení, ale v komentářích jste na konci mnozí z vás psali, že vás to mrzí, ale chápete to - a jako průměr jste nám dali 2,92:-)

6. Jak jsou pro vás při četbě yaoi důležité následující aspekty? (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)
Všechny tři faktory zde zůstaly poměrně vyrovnané. Jako nejdůležitější jste vyhodnotili příběh s průměrnou známkou 1,78. V patách mu byla kresba se známkou 2 a jako nejméně důležité (ale přesto poměrně vysoko) se umístily sexuální scény se známkou 2,52.

7. Jaký rating yaoi preferujete?
Tady jste se taky poměrně rovnoměrně rozdělili:-) 58% čtenářů preferuje rating 18+, zbývajích 42% je raději pro rating 15+.
Zajímavé je, že rating 13+ si nevybral vůbec nikdo:-)

8. Jakou délku mangy preferujete?
Ani tady to nebylo tak úplně jednoznačné, ale nakonec kratší sériovka s 36% hlasů. Za ní následovalo 1 volume (30% hlasů) a delší sériovka (24% hlasů). Úplně nejhůře dopadla jednorázovka, kterou preferuje pouhých 10% čtenářů.

9. Jak byste ohodnotili následující žánry? (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)
Jako nejoblíbenější žánr nakonec skončilo (pro nás překvapivě) fantasy s průměrnou známkou 1,86. O druhé místo se s průměrem 2,02 podělila komedie s romantikou a hned za nimi drama (2,3), školní prostředí (2,38) a psychologické (2,48). No a na konci výčtu - ale stále s hezkým, vyrovnaným hodnocením - skončilo historické yaoi (2,5) a nadpřirozeno/horor (2,62).
Osobní poznámka Phoebe: Ach jo, takhle už ty svoje duchařiny do výběru nových mang asi tak snadno neprotlačím:-D

Co se týče doporučení nových mang, moc vám děkujeme za vaše nápady, všechny si prohlédneme (nebo jsme si prohlédli) a už teď můžeme slíbit, že některé z nich se skutečně dočkají překladu, hned jak dokončíme některý z rodělaných projektů. Nad některými z nich už jsme dokonce sami uvažovali, ale nakonec tím posledním krokem byl právě váš návrh:-)
Stejně tak děkujeme za vaše vzkazy, bylo hezké si pročítat slova především chvály a vidět, že naše snaha si najde svůj cíl a snad vám čas od času zpříjemní týden novou dávku yaoi mangy:-)

Ještě jednou děkuji všem zúčastněným a snad se sejdeme u dotazníku roku 2012:-)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama