Březen 2011

28.3.2011

28. března 2011 v 22:03 | Phoebe Esteban
Plni nových sil se vrháme do druhého roku své existence a to s 1. kapitolou nové nadpřirozené mangy Sleeping moon:-)

Sleeping moon

28. března 2011 v 21:58 | Phoebe Esteban |  Sleeping moon
Japonský název:眠れる月
Anglický název: Sleeping Moon
Mangaka: MIYAMOTO Kano
Současná délka: 2 volume
Žánr: yaoi, nadpřirozeno, historické, drama
Stručný popis: Akihiko se snaží najít odpovědi týkající se staré kletby, která zabila už jeho otce. Vrací se proto na rodinné venkovské sídlo, ale tam nachází jen další otázky. Kde se vzala ta rodinná kletba a proč postihuje pouze mužské potomky? Co je to za ducha, který se mu zjevuje ve snech? A zná jeho tajemný bratranec Ren odpovědi na otázky, které přijel hledat?
Míra slashe: 3


Překlad: Phoebe Esteban
Korekce: Hiroko
Editace: Phoebe Esteban

1. volume2. volumeVýročí

19. března 2011 v 17:20 | Phoebe Esteban
Zdravím všechny příznivce Krchova:-)

Těžko se tomu věří, ale první článek naší skupiny byl zveřejněn přesně před rokem (19.3.2010). První překlad sice až o měsíc později (14.4., dodnes by mě zajímalo, co tak dlouho trvalo nebo proč jsem to teda zakládala tak brzo, ale nevadí). Proto na dnešek připadá první výročí:-)

Než přeju k dárku, trošku nudných informací:-)

Začínali jsme ve dvou lidech, nyní máme 6 aktivních "hrobařů":-) Naše první manga bylo Kuroshitsuji následováno Night Walkem, za ten rok jsme zvládli 10 mang (z toho jedna přerušená) o celkem 43 kapitolách plus 6 doujinshi a 3 jednorázovky. Což mi nepřijde jako vůbec špatný výsledek:-)

Doufáme, že se s Vámi budeme setkávat ještě dlouhou dobu a naše první výročí není ani zdaleka poslední:-) Abychom se mohli zlepšit, ještě jednou bychom Vás chtěli poprosit o vyplnění dotazníku, pokud jste tak ještě neučinili:-)

Taky jsme aktualizovali seznam mang, na kterých pracujeme a přidali tam celkem 3 plánované novinky:-)

A konečně ten slibovaný dárek - 5.chapter a 6. chapter Sexuálního terapeuta, jedné z našich prvních mang, která se konečně dočkala dopracování. Poslední, 7. chapter, plánujeme na nějakou z nejbližších aktualizací:-)

EDIT 21.3.11:20 - Zjistili jsme, že v 6.chapteru chybí poslední 2 stránky; vše je opraveno a omlouváme se prvním čtenářům:-)

14.3.2011 - novinky

14. března 2011 v 21:30 | Phoebe Esteban
Tak se hlásíme s další aktualizací, tentokrát pokračujeme s Ubawareru a to 3.chapterem :-)

To ale není jediná aktualizace tohoto týdne - blíží se naše první narozeniny a proto se můžete těšit ještě na další dárek - a možná ne jeden;-)

A konečně poněkud smutnější zpráva - určitě už jste všichni slyšeli o nynější situaci v Japonsku. A nepochybuju, že se vás to dotklo stejně jako nás, přece jen, máme k Japonsku nějaký vztah, ať už větší či menší, ať už "jen" přes mangu nebo i hlubší zájem. Moc se toho udělat nedá, ale přesto přejeme lidem z Japonska sílu a ať se z rány osudu vzpamatují co nejdřív...

7.3.2011

7. března 2011 v 9:52 | Phoebe Esteban
Na jaro si sice ještě chvíli počkáme, ale naše sakura kvete celoročně a proto vám můžeme opět nabídnout další překlad:-)

Tentokrát se jedná o doujinshi z Kuroshitsuji, konkrétně Ledová rakev. Překlad i editaci zajistila PetsuraZ, čímž ji také vítáme v našem týmu (a rovnou na ni prásknu, že toto Kuroshitsuji doujinshi určitě nebylo její poslední:-))

Také bych Vás, milí čtenáři, chtěla požádat o pomoc vyplněním tohoto DOTAZNÍKU . Chtěli bychom Vám nabízet co nejkvaitnější a nejlepší překlady, ale bez zpětné vazby to není nic snadného. Proto jsme vytvořili tento krátký dotazník, který Vám zabere jen pár minut (dokonce do něj ani nemusíte nic psát, stačí jen klikat a hodnotit) a nám ohromně pomůže:-)

Dále přinášíme jednu nemilou zprávu - končíme s překladem mangy Junjou Romantica. Pustila se do ní i jiná překladatelská skupina a dle našeho názoru je zbytečné, aby jednu mangu překládaly dvě skupiny, když existuje tolik skvělých nepřeložených děl. Nemusíte se bát, v nejbližší době Vám za ni nabídneme jiný překlad:-)

No a konečně poslední zpráva - blíží se nám narozeniny Krchova, takže v té souvislosti slibujeme tučnější aktualizaci - a snad moc nevyzradím, když řeknu, že při té příležitosti se můžete těšit na další kapitolu jedné naší nedokončené, ale velmi velmi oblíbené mangy:-)

Ledová rakev

7. března 2011 v 9:43 | Phoebe Esteban
Z origininálu: ice coffin
Pairing: Ciel/Sebastian, Alois/Cloude
Žánr: Shounen-ai, Yaoi
Stručný popis: Dějově se odkazuje na začátek druhé řady anime. Ač je Ciel jen tělo bez duše, každý by ho chtěl... avšak Sebastian ho nikomu nedá.
Míra slashe: 4

Překlad: PetsuraZ
Editace: Megamisama Aiko, PetsuraZ