Duben 2010

25. 4. 2010

25. dubna 2010 v 23:37 | Dvě zvrhlé krásky
Přidán druhý chapter mangy Night Walk.

Přejeme příjemné počtení :)

Komentáře potěší ;)

Dark Princess

15. dubna 2010 v 22:46 | Dvě zvrhlé krásky
Pairing: Grell/Sebastian
Žánr: Komedie
Stručný popis: Jakou pohádku jste jako děti měli nejradši? Popelku? A co Červenou Karkulku? A co takhle, kdyby v té pohádce hrál hlavní roli Grell Sutcliff? ;)
VAROVÁNÍ: Vyvolává silné záchvaty smíchu!
Míra slashe: 2 + narážky (rozdělení mang podle slashovtosti naleznete zde)


Překlad: Phoebe Esteban
Editace: Quiquilla


Chcete se stát naším hrobařem?

15. dubna 2010 v 22:13 | Phoebe Esteban |  Brána od krchova
Náš krchov není žádná přísně uzavřená společnost. Rozhodně rádi přijmeme nová stvoření (nerada bych diksriminovala nelidi) se zájmem o yaoi a chutí pomoct.

Stačí se ozvat v komentáři, nechat na sebe kontakt a někdo se vám časem ozve. Jak velkým časem, to záleží na mé chuti :-)

Překladatelé - překladatelé by měli zvládat perfektně češtinu a ovládat nějaký jazyk, z kterého budou chtít překládat. Nechci nikoho buzerovat, ale než se k nám přihlásíte, chtěla bych vidět nějaké vaše předchozí překlady - nemusí být perfektní, ale chtěla bych se přesvědčit o stylistických zkušenostech a citu pro jazyk.
Momentálně nehledáme, bohužel:-)
EDIT: Pouze pokud máte vlastního editora:-)

Korektoři - těch není nikdy dost. Není tak důležitá znalost cizího jazyka (i když se taky hodí) jako cit pro češtinu a znalost gramatiky.
Momentálně máme korektorů dost, ale pokud máte o práci velký zájem, zkuste napsat.


Editoři - nejlépe někoho, kdo má už nějaké zkušenosti, ale... víme, jaký je stav editorů a že to nikdo nechce dělat, proto nadšené nováčky milerádi zaučíme;-)
Momentálně hledáme jako sůl:-)

Poznámka: Pokud máte celý projekt (překladatel + editor) nebo obě funkce zastáváte sami a rádi byste se k našemu Krchovu přidali, pak taky není problém:-)

Doujinshi

15. dubna 2010 v 22:12 | Phoebe Esteban |  Doujinshi

Kuroshitsuji:

Tsubasa Chronicles
Night Walk

14. dubna 2010 v 22:33 | Phoebe Esteban |  Night Walk


Japonský název: ナイト・ウォーク
Anglický název: Night walk
Mangaka: Miyamoto Kano
Současný počet chapterů: 4 + bonus
Žánr: Yaoi, nadpřirozeno
Stručný popis: Tsukasa píše články do různých časopisů a čas od času udržuje poměr s Atsushim, mladým pornohercem. Takové soužití jim plně vyhovuje až do chvíle, kdy se objeví Yui, záhadný člen mafie z Tsukasovy minulosti. Obsahuje: strašidelný dům, duchářské záhady, ufo, drsné mafiány a roztomilá koťátka.
Míra slashe: 3 (rozdělení mang podle slashovtosti naleznete zde)

Překlad: Phoebe Esteban
Editace: Quiquilla


Jednotlivé kapitoly:


Kuroshitsuji

14. dubna 2010 v 0:31 | Phoebe Esteban |  Kuroshitsuji
Kuroshitsuji


Japonský název: Kuroshitsuji
Anglický název: Black Butler
Mangaka: Yana Toboso
Současný počet chapterů: cca 40 (manga je zatím nedokončená)
Žánr: Shonen
Stručný popis: Na okraji Londýna, za vlády královny Viktorie, ve velkolepém rodinném sídle žije dvanáctiletý chlapec - Ciel Phantomhive. Ač tak mladý, přesto má na bedrech velkou zodpovědnost. Řídí rodinný podnik, který je známý svými kvalitními a originálními hračkami a velice chutnými sladkostmi a také oddaně slouží jejímu veličenstvu - tak jako už po generace muži z rodu Phantomhive. Se starostí o dům mu pomáhají - nebo často spíše přidělávají starosti - pokojská Maylene, zahradník Finny a šéfkuchař Bard. Po boku svého pána vždy stojí Cielův osobní komorník Sebastian. Tajemný, charismatický a možná až démonicky dokonalý. Žádný úkol pro něj není problémem, všechny plní v rekordním čase a s vynikajícími výsledky a vypadá to, že je ochoten za svého pána i položit vlastní život. Jaký je skutečný důvod jeho oddanosti? A skutečně jej se Cielem pojí pouze pouto pána a sluhy, nebo je to něco mnohem silnějšího?
Míra slashe: 1 (rozdělení mang podle slashovatosti naleznete zde)

Překlad: Phoebe Esteban
Editace: Quiquilla
Korekce: Darcia Pletoria

1. volumeJednotlivé kapitoly:

2.volumeJednotlivé kapitoly:3. volume4.volume

Edit: S touto mangou už nebudeme nadále pokračovat, ale ujala se jí skupina Neo Exorcist.

Míra slashovatosti – Pětihvězdičková stupnice

14. dubna 2010 v 0:30 | Dvě zvrhlé krásky |  Brána od krchova
Autorka: Phoebe Umbríel Esteban (takže nekopírovat, tohle je mé vrcholné dílo)

1 Hvězdička: Klasické slashable. V manze se v podstatě nic, kromě hravého škádlení a sem tam nějakého toho momentu, nestane, ale všechny slashařky moc dobře vědí, co se děje v zákulisí. Díky těmto dílům se dají vést dlouhé a zábavné spory s neslashaři.

2 Hvězdičky: Klasické shonen-ai. Tady už je jasné, kdo k sobě patří, ale vrcholem díla je stále jen polibek a sem tam chycení se za packy. Na druhou stranu, to má většinou i nějaký děj.

3 Hvězdičky: Něco mezi shonen-ai a yaoi. Tak tady už se jen za packy nedrží, ale postelové-gaučové-kuchyňskolinkové-__________ (nehodící se škrtněte, doplňte dle vlastního uvážení) scény jsou decentní a hlavní je pořád ten děj.

4 Hvězdičky: Yaoi. Postelové scény a děj jsou víc než vyrovnané a chvílemi se perou o prvenství, Aneb konečně vztahy se vším všudy.

5 Hvězdiček: Hardcore yaoi. Nebo PWP, říkejte si tomu, jak chcete. Pokud nevíte, co to je, stáhněte si něco čtyřhvězdičkového. Pokud nevíte co to je a milujete čtyřhvězdičková díla, bude se vám to líbit. Pokud nevíte co to je a jste zarytý homofob... neváhejte a stáhněte si to. HNED.
JÁ vám ty vypálené oči přeju.

6 Hvězdiček: Boku no Pico. To se nám prostě nevejde do stupnice. Prý. Ne že by to někdo z našeho týmu viděl.
Ale už kvůli té scéně se zmrzlinou bych tomu dala hvězdiček alespoň 10.